1.     W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tegorocznym Orędziu na ten Dzień papież Franciszek przypomina, że „modlitwa do Boga i solidarność z ubogimi i cierpiącymi są nierozłączne, a czas poświęcany na modlitwę nie może nigdy stać się wymówką dla zaniedbania bliźniego w trudnościach; błogosławieństwo Pana spływa na nas, a nasza modlitwa osiąga swój cel wtedy, gdy towarzyszy im służba ubogim”. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są dla Caritas Diecezji Siedleckiej.

2.     Dziś obchodzimy także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pomódlmy się za tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń na drogach, oraz za ich rodziny i bliskich przeżywających z tego powodu ból i cierpienie.

3.     W liturgii tygodnia obchodzimy:

·        16 listopada – wspomn. NMP Matki Miłosierdzia;

·        18 listopada – wspomn. błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

·        20 listopada – wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

·        21 listopada – wspomn. Ofiarowania NMP.

4.     Jeszcze do końca listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. W każdą niedzielę listopada od godz. 7.00 czytane są wypominki za zmarłych.

5.     W przyszłą niedzielę 22 listopada obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6.     Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 1332 zł., do puszek dla prześladowanych chrześcijan - 1242 zł.

7.     W nowym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: Jak czas pandemii przeżyć z korzyścią dla swej duszy? Akcja KSM: „Miłość, nie nienawiść”; „To jest rewolucja nihilizmu” – rozmowę z prof. KUL Mieczysławem Rybą; Gmina Wisznice w ścisłej dziesiątce najlepszych wiejskich gmin w Polsce.

8.     W trudnym czasie zmagania się z epidemią koronawirusa z jeszcze większą ufnością przybliżmy się do Pana Boga. Zachowując wskazania sanitarne wspierajmy się nawzajem. Módlmy się gorąco o oddalenie i ustanie pandemii, za wszystkich chorych, przebywających w szpitalach i poddanych kwarantannie, także za chorych w naszej parafii. Bądźmy wdzięczni całej Służbie Zdrowia oraz wszystkim ludziom i innym służbom organizującym i niosącym pomoc chorym i cierpiącym - módlmy się o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla nich. Nie rezygnujmy zbyt łatwo z uczestnictwa we Mszy świętej; jeśli nie możemy uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę, aby nie osłabła nasza wiara i życie Boże w nas, bierzmy udział w Eucharystii w dni powszednie. Rodziców prosimy o codzienną modlitwę z dziećmi i domową katechezę.

Wczoraj w Radzyniu Podlaskim odbył się pogrzeb śp. zmarłego ks. kanonika Franciszka Izdebskiego (l. 72), proboszcza parafii Rossosz w naszym dekanacie w latach 1999-2016. Niech spoczywa w pokoju wiecznym.