1.     W dzisiejszą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po głównej Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia; za odmówienie Aktu poświęcenia NSPJ można uzyskać odpust zupełny. Po Litanii indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00, tak jak w każdą niedzielę.

2.     Za tydzień 29 listopada pierwsza Niedziela Adwentu.

3.     Do końca listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. W każdą niedzielę listopada od godz. 7.00 czytane są wypominki za zmarłych.

4.     Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę dla Caritas Diecezji Siedleckiej – 1692 zł..

5.     W nowym wydaniu Echa Katolickiego warto przeczytać: W pożarze w Domu Pielgrzyma w Kodniu ocalał krzyż i obrazek Matki Bożej Kodeńskiej. Dziecko zabijane podczas aborcji straszliwie cierpi – mówi prof. Maria Ryś; Adoracja Najświętszego Sakramentu – jak nauczyć się być z Jezusem sam na sam? Jak zorganizować pogrzeb w czasach pandemii? Dzieciom polecamy listopadowy „Promyczek dobra”.

6.     Wobec coraz częstszych przypadków palenia ciał zmarłych przed pogrzebem (kremacji zwłok), pragniemy przypomnieć, że Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego i czcigodnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych, ponieważ sam Chrystus chciał być pogrzebany. Nie ulegajmy współczesnym modom, sugestiom czy namowom firm pogrzebowych, które w tych sprawach nie są kompetentne i nie kierują się wiarą, ale pytajmy duszpasterzy. Dotyczy to także pogrzebu osób zmarłych z powodu koronawirusa. Zgodnie z ostatnim wyjaśnieniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego do kościoła można wnieść trumnę z ciałem zmarłego wskutek pandemii, przy zachowaniu innych rygorów sanitarnych.

7.     Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu i zachowanie porządku.

8.     W Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu zmarł ks. prałat Mieczysław Łuszczyński (l. 90), który w latach 1968–1975 był proboszczem naszej parafii. Pogrzeb odbył się w piątek 20 listopada w parafii św. Stanisława w Siedlcach. Wdzięczni Panu Bogu jego 66-letnią posługę kapłańską, a szczególnie sprawowaną w naszej parafii, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, prosząc o wieczną nagrodę.

9.     W ostatnim tygodniu w naszej parafii zmarli: Jan Makarewicz (l. 66) z Kolonii Wisznice, Jan Tkaczuk (l. 92) z Wygody, Lidia Chmielowska (l. 64) z ul. Warszawskiej (pogrzeb jutro 23 listopada: godz. 13.15 w kościele różaniec, 14.00 Msza pogrzebowa). Były też 2 pogrzeby osób mieszkających wcześniej w Wisznicach: Krystyny Kurowskiej (l. 73) i Magdaleny Olejsiejuk (l. 44). Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.