1. Przeżywamy dziś już czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu; czujemy bliskość Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy jesteśmy gotowi, aby z czystym sercem, napełnionym łaską, świętować przyjście naszego Pana i Zbawcy? Po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie spotkanie dzieci klas III i ich rodziców. Jak w każdą niedzielę, tak i w dzisiejszą znajdźmy czas na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, trwającą od zakończenia Sumy do Mszy świętej o godz. 17.00. Mimo że dziś w Polsce będą otwarte sklepy, jako ludzie wierzący uszanujmy świętość Dnia Pańskiego i powstrzymajmy się od robienia zakupów.

2. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie wzięli udziału w rekolekcjach i nie zdążyli jeszcze się pojednać z Bogiem w sakramencie pokuty, zachęcamy, aby przystąpili do spowiedzi świętej w najbliższych dniach przed Świętami; do sakramentu pokuty możemy przystąpić codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

3. W czwartek 24 grudnia w Wigilię Narodzenia Pańskiego Msze święte tylko o godz. 6.30. Zachowajmy we wszystkich naszych domach i rodzinach głęboko religijny wymiar dnia Wigilii, wieczerzy wigilijnej oraz tradycyjny post. Uszanujmy pracujących w tym dniu w sklepach i innych instytucjach, i nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą (Wierzę w Boga), odczytaniem Ewangelii  o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2) i śpiewem kolędy. Zostawiając przy stole dodatkowe wolne miejsce, pamiętajmy o ludziach cierpiących i samotnych. Łamiąc się opłatkiem, znakiem obecnego pośród nas Chrystusa, przy zapalonej świecy Caritas, wybaczmy sobie z serca wszystkie winy i urazy. Pamiętajmy, że w katolickich polskich domach podczas Wigilii nie pije się alkoholu.  

6. W piątek 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Celebrację uroczystości rozpoczniemy o północy Pasterką, sprawowaną w intencji parafian i zgromadzonych w kościele, którą o godz. 23.30 poprzedzi liturgia Godziny czytań. Kolejne Msze w dzień Bożego Narodzenia o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 (nie będzie Mszy o godz. 7.30).

7. W sobotę 26 grudnia, w drugim dniu oktawy Narodzenia Pańskiego przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Taca na fundusz budujących się kościołów w naszej diecezji.

8. W niedzielę 27 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane podczas Niedzieli chleba, a Akcji Katolickiej za zorganizowanie tej akcji i przygotowanie świątecznych paczek dla uboższych osób w parafii.

10. Wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło pomocy dzieciom przebywającym w domach dziecka za okazane serce i dary składamy serdeczne Bóg zapłąć.

11. Możemy jeszcze nabyć wigilijną świecę Caritas i ofiarować dar potrzebującym.

12. Bóg zapłać za bezimienną ofiary 100 zł. z ul. Rowińskiej na renowację ławek. Dziś zbiórka do puszek dla Caritas Diecezji Siedleckiej.

13. W nowym wydaniu Echa Katolickiego (z kalendarzem na rok 2021) warto przeczytać: Dlaczego warto wpatrywać się w Święta Rodzinę? – rozmowę z biblistą ks. prof. Waldemarem Chrostowskim; Drogą do zrozumienia Bożego Narodzenia jest pokora; Aplikacja „Adoptuj życie”; Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych. Dzieciom polecamy grudniowy „Promyczek dobra”.