1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą po Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Wpatrzeni w życie i przykład Świętej Rodziny z Nazaretu, Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o wierność i świętość dla wszystkich małżeństw i rodzin. Te intencji polecajmy Panu Bogu także podczas dzisiejszej indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu (od zakończenia Sumy do Mszy świętej o godz. 17.00).

2. Jutro 28 grudnia obchodzimy Święto Świętych Młodzianków, Męczenników; jest to dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu, zwłaszcza zabijania dzieci nienarodzonych. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji ochrony ludzkiego życia.

3. W czwartek 31 grudnia zakończenie roku cywilnego 2020. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00, sprawowaną w intencji uczestniczących w liturgii oraz okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkich, aby w sposób godny chrześcijanina zakończyli odchodzący rok i w przyjaźni z Bogiem rozpoczęli nowy.

4. W piątek 1 stycznia, w pierwszym dniu nowego roku i ostatnim dniu Oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania imienia Jezus naszemu Zbawicielowi oraz Światowy Dzień Pokoju. Za udział w publicznym śpiewie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. Duszpasterze parafii Wisznice serdecznie dziękują za modlitwę i życzenia świąteczne; ks. proboszcz także za modlitwę i życzenia z racji imienin.

7. Bóg zapłać: p. Janowi Rozwadowskiemu za ofiarowanie choinek do żłóbka, p. Henrykowi Stolarczukowi za przywiezienie i ustawienie choinek w kościele, osobom z zespołu dekoracyjnego za ubranie szopki i żłobka.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę 20 grudnia: na tacę – 2907 zł., do puszek dla Caritas Diecezji Siedleckiej – 843 zł.; p. Monice Kisielińskiej z d. Zaleszczyk z Wołomina za ofiarę 100 zł na renowację ławek.

9. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń 2021 r.: Ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie. Módlmy się, aby Pan dał laskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością za wszystkich. Diecezjalna – O oddalenie wszelkich epidemii, ustanie pandemii koronawirusa, o pokój w świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach. Parafialna – Aby czas pandemii nie osłabił naszego życia duchowego i jedności ze wspólnotą parafialną.

10. Pragniemy podać do wiadomości, że o sposobie przeprowadzenia tegorocznej wizyty duszpasterskiej zadecydujemy i poinformujemy dopiero po zakończeniu kwarantanny narodowej, tj. po 17 stycznia 2021 r. Dziś prosimy wziąć z kościoła do swych rodzin przygotowane z racji kolędy foldery oraz obrazek z modlitwą do św. Rocha o ustanie epidemii.