1. Z uwagi na nasilenie pandemii gorąco apelujemy o zachowanie zasad sanitarnych. W kościele obowiązuje zachowanie dystansu i noszenie maseczek zakrywających usta i nos, za wyjątkiem kapłana, który przewodniczy liturgii, lektorów i śpiewających psalm. W naszym kościele może maksymalnie przebywać 59 osób. Nie obowiązuje limit uczestników zgromadzenia na placu przykościelnym, ale należy zachować odpowiednią odległość oraz zakrycie ust i nos.

2. Od ostatniej niedzieli ks. prałat Jan Gogłoza przebywa w szpitalu w Białej Podlaskiej. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji naszego ks. seniora i nadal o nią gorąco prosimy.

3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, w którą wspominamy mesjański wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy, rozpoczyna Wielki Tydzień.

4. Po zmianie czasu z zimowego na letni wieczorne Msze święte w dni powszednie od jutra odprawiane będą o godz. 18.00.

5. Spowiedź święta dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 6.00 i 17.00; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę w godz. 7.00 - 9.00. Nie będzie spowiedzi podczas celebracji Triduum.

6. Kończy się Okres Wielkiego Postu. Przed nami największe Dni w całym roku, które stanowiącą jedno Wielki Święto - Święte Triduum Paschalne. Rozpoczyna je Wielkoczwartkowa Msza święta Wieczerzy Pańskiej, potem Wielki Piątek, Wielka Sobota i ma swoje centrum i swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej. Prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii.

7. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele:

* Wielki Czwartek 1 kwietnia - Pamiątka ustanowienia Eucharystii sakramentu kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 21.00.

* Wielki Piątek 2 kwietnia - Dzień zbawczej męki i śmierci Chrystusa Pana, nie ma Mszy świętej. Od godz. 7.30 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Obowiązuje powstrzymanie od pokarmów mięsnych i post ścisły. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22.00. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

* Wielka Sobota 3 kwietnia. Nie ma Mszy świętej. Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę śmierć Chrystusa Pana oraz Jego zstąpienie do piekieł (tzn. do otchłani czyli krainy zmarłych); w modlitwie, ciszy i poście oczekuje za zmartwychwstanie. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 21.30.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych: w kościele o godz. 8.00, 8.30, 9.00, 9.30, 10.00 i 12.00; w pozostałych miejscowościach o godz. 10.45 - jeden z księży w Curynie i Rowinach, drugi - w Łyniewie i Marylinie. Przynieśmy z sobą butelki z wodą do błogosławieństwa. W darze dla naszego Seminarium Duchownego składamy jajka.

* Obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 22.00 celebracją Liturgii Wigilii Paschalnej, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (do kościoła przynosimy świece chrzcielne). Na zakończenie, w nocy, procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania 4 kwietnia Msze święte o godz. 9.00, 11.00, 15.00 i 17.00 (porządek Mszy św. zmieniony z uwagi na pandemię; Nie będzie Rezurekcji o godz. 6.00).

9. Zachęcamy wszystkich do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia i grobie Pańskim według zaproponowanego porządku.

 

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca na KUL oraz wyższe uczelnie i szkoły katolickiej w diecezji siedleckiej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2244 zł. Dziś taca na kwiaty do grobu Pańskiego w naszym kościele.

12. W nowym Echu Katolickim polecamy: „To nie gwoździe Cię przybiły” - Jak naprawdę wyglądała męka Pana Jezusa? Rozważanie Drogi Krzyżowej; Patrząc na Krzyż trudno sobie wyobrazić większy dowód miłości; Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2021 r.: Ewangelizacyjna – Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach. Diecezjalna – Za chorych, cierpiących i zmagających się z cierpieniem niepełnosprawności. Parafialna – Za dzieci i młodzież, aby nieustannie wzrastały z Jezusem w czystości serca i przyjaźni z Kościołem.