1. W dzisiejszą Niedzielę Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego z radością kierujemy nasze myśli i serca ku niebu, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, chwalebnie wstąpił i zasiadając po prawicy Ojca przygotował nam wieczne mieszkanie. Uczestnicząc w ofierze Eucharystii i przyjmując Komunię świętą jednoczymy się z przebywającym w niebie naszym Panem i Zbawcą Jezusem Chrystusem i już tutaj na ziemi posiadamy w sobie zadatek i przedsmak nieba.

2. Dziś w Bazylice w Parczewie w ramach diecezjalnej inicjatywy „Rodzinna niedziela” odbędzie się pierwsze rejonowe spotkanie dla rodzin. Myślą przewodnią spotkania będą słowa: „Małżeństwo i rodzina – piękny Boży projekt”. (W programie spotkania: godz. 17.00 konferencja, 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, 18.00 Msza święta). Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

3. W tym tygodniu we wtorek i w piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędą się w kościele spotkania dla dzieci klas III i ich rodziców przed uroczystością I Komunii świętej.

4. Zapraszamy w sobotę 22 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego członków wszystkich wspólnot, ruchów i grup modlitewne istniejących w naszej parafii na Eucharystię o godz. 18.00, a po Mszy świętej na okolicznościowe modlitewne czuwanie.

5. W niedzielę za tydzień 23 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Do uroczystości przygotowujemy się odmawiając od piątku nowennę.

6. Poświęcenie pól: Dziś o godz. 13.30 w Marylinie i Łyniewie; o 15.00 w Dubicy. We wtorek 18 maja o godz. 19.00 w Curynie.

7. Wszystkim, którzy jeszcze pojednali się Bogiem, przypominamy o obowiązku przystąpienia przynajmniej raz w roku do sakramentu pokuty i przyjęcia Wielkanocnej Komunii świętej (czas wielkanocnej Komunii świętej kończy się w Niedzielę Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 30 maja). Do spowiedzi świętej możemy przystąpić codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2306 zł. i 20 euro.

9. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: „Jak jest w niebie?”; Wspólnoty przypominają o odpowiedzialności za Kościół – rozmowę z ks. Tomaszem Bielińskim, diecezjalnym referentem ruchów i stowarzyszeń katolickich; Relację z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie; Rozmowę z o. Franciszkiem Chrószczem, egzorcystą w sanktuarium MB w Kodniu o współczesnych zagrożeniach duchowych.