1. Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się Okres Wielkanocny. Zakończywszy obchód Świąt Paschalnych, zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu. Bądźmy wdzięczni i wierni Duchowi Świętemu, którego otrzymaliśmy. Niech kieruje nami Duch Święty, a nie duch tego świata.

2. Dziś także odbywa się kolejna comiesięczna nowenna do Błog. Męczenników Podlaskich. Modlitwy nowennowe rozpoczniemy o godz. 16.40 (przed Mszą świętą o godz. 17.00).

3. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 6.30. 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Jeśli nie musimy pracować, zachowajmy świąteczny charakter dnia.

4. Jutro 24 maja przypada 7. rocznica ingresu do katedry siedleckiej biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

5. Poświęcenie pól: jutro o godz. 18.00 w Rowinach, w niedzielę 30 maja o godz. 16.00 na Wygodzie.

6. W środę 26 maja obchodzimy Dzień Matki.

7. W sobotę 29 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie święcenia kapłańskie przyjmie diakon Albert Paszkowski (Mszę prymicyjną w naszym kościele będzie celebrował w niedzielę 6 czerwca o godz. 12.00). Otoczmy go wszyscy naszą gorącą modlitwą. Z racji wyjazdu na jego święcenia Msze święte w sobotę sprawowane będą tylko o godz. 18.00.

8. Pod hasłem: „W Tobie jest życie” w niedzielę 30 maja odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Do udziału w pielgrzymce biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza wszystkie matki wraz z córkami oraz babcie z wnuczkami.

9. W niedzielę za tydzień 30 maja przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres przyjmowania wielkanocnej Komunii świętej.

10. W przyszłą niedzielę 30 maja o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii świętej, spowiedź przed I Komunią - w piątek o godz. 18.45.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2054 zł.

12. Bóg zapłać paniom: Agnieszce Zając, Ewie Biełuszce, Monice Południk i Beacie Jańczuk za przygotowanie poczęstunku dla uczestników wczorajszego dekanalnego spotkania służby liturgicznej.

13. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: „Wszyscy mamy w sobie Ducha Świętego” – rozmowę z ks. przewodniczącym Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym; Formuj się z Akcją Katolicką – „Do Komunii św. tylko z nawróconym sercem”; „Obmowa jest gorszą zarazą niż koronawirus” – jak wykorzenić grzechy języka; Echo ostrzega przed plagą nowych form oszustw.