1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres wielkanocnej Komunii świętej. Czy pamiętając o tym, że od dnia chrztu świętego zamieszkała w nas Trójca Święta, wszyscy skorzystaliśmy z łaski wielkanocnych sakramentów?

2. Pod hasłem: „W Tobie jest życie” dziś odbywa się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina.

3. Dziś o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom 25 dzieci, które będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii, a także chrzestnym, babciom i dziadkom, paniom katechetkom i wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie w wierze. Doceniając zaangażowanie rodziców w przygotowanie tej uroczystości, bardzo gorąco ich prosimy, aby swoim codziennym świadectwem żywej wiary i przywiązania do Kościoła jeszcze bardziej niż dotąd pomagali im wzrastać w przyjaźni z Jezusem. Nasze dziękczynienie za dar I Komunii św. przedłużamy na najbliższe dni Białego Tygodnia: zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz ich rodziców i bliskich na Mszę świętą o godz. 18.00, poprzedzoną nabożeństwem czerwcowym.

4. Dziś o godz. 16.00 poświęcenie pól na Wygodzie.

4. Wczoraj 29 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie święcenia kapłańskie z rąk biskupa Rafała Markowskiego przyjął nasz parafianin -  diakon Albert Paszkowski. Podziękujmy Panu Bogu za dar jego powołania i łaskę święceń prezbiteratu; módlmy się, aby był kapłanem według Serca Bożego. Zapraszamy na jego Mszę prymicyjną, którą będzie celebrował w naszym kościele parafialnym w przyszłą niedzielę 6 czerwca o godz. 12.00.

5. We wtorek 1 czerwca w Dzień Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci w dniu ich święta na Mszę świętą o godz. 18.00 z udzieleniem im okolicznościowego błogosławieństwa.

6. Pojutrze rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w nabożeństwach w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.40, w niedziele po Mszy o godz. 11.00, w przyszłą niedzielę z racji Mszy prymicyjnej po Mszy o godz. 9.00. (W czerwcu tego roku przypada 100. rocznica Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa). Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, prosimy, aby odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa wspólnie w domu.

7. W czwartek 3 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (w tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca). Mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Zapraszamy przede wszystkim na główną Mszy świętą o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie czterech ołtarzy. Z uwagi na wymagania sanitarne i nieukończony remont ulicy musimy zmienić tegoroczną trasę procesji.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 3011 zł.

10. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Procesje Bożego Ciała – potężne świadectwo wiary na nasze czasy; Każde małżeństwo da się uratować; Relację ze dekanalnego spotkania zelatorów i członków Kół Różańcowych w Horodyszczu oraz materiały formacyjne dla nich; „Niezwykła polska hrabina”„ – św. Urszula Ledóchowska; „Będą tu, gdzie moje owce” - wspomnienie o ks. męczenniku, proboszczu z parafii Rudno.

11. W ostatnim tygodniu zmarł Zygmunt Szubarczyk z Curyna. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

12. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2021 r.: * Papieska – Za młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa wspierani przez chrześcijańskie wspólnoty, aby wzrastali w miłości, wierności i cierpliwości. * Diecezjalna – Za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu, by były wiernymi świadkami Ewangelii, w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy Kościoła oraz o nowe, święte powołania. * Parafialna – O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących, dobrą śmierć dla konających.