1. Podczas dzisiejszych Mszy świętych czytany jest List pasterski Episkopatu Polski w setną rocznicę Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: „Budujemy cywilizację miłości!”. Powyższa rocznica będzie obchodzona w najbliższy piątek, 11 czerwca br.

2. Dziś o godz. 12.00 prymicyjną Mszę świętą będzie sprawował nasz parafianin - ks. Albert Paszkowski. Jest to dzień wielkiej radości dla duszpasterzy naszej parafii i całej wspólnoty parafialnej. Wdzięczni Panu Bogu za dar powołania i łaskę sakramentu święceń ks. Alberta, życzymy mu obfitych łask i gorąco się modlimy, by był kapłanem według Bożego Serca. Z racji Prymicji dzisiejsza niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po zakończeniu uroczystości prymicyjnych.

3. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z racji dzisiejszej Prymicji procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie odprawiona po Mszy świętej o godz. 9.00. Natomiast w kolejnych dniach oktawy do czwartku włącznie - po Mszy świętej o godz. 18.00 i Litanii do Serca Pana Jezusa. Umiejmy okazać wdzięczność Panu Bogu za dar Eucharystii przez liczny udział w liturgii Mszy świętej i w procesji, do udziału zapraszamy także dzieci sypiące kwiatki i dzieci komunijne w białych strojach oraz młodzież. Na zakończenie oktawy w czwartek 10 czerwca błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych oraz błogosławieństwo wszystkich dzieci. Od piątku, po zakończeniu oktawy  Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie odprawiane będzie o godz. 17.40. Po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

 * W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 * W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. W sobotę 12 czerwca przypada 66. rocznica Poświecenia naszego kościoła parafialnego.

6. W niedzielę za tydzień 13 czerwca świętujemy nasz odpust parafialny św. Antoniego. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 - Suma odpustowa i 17.00. Zapraszamy przede wszystkim na główną odpustową Mszę świętą o godz. 12.30 w intencji parafian i zgromadzonych, którą odprawi ks. Jarosław Rękawek, dyrektor Domu Księży Emerytów Diecezji Siedleckiej. Prosimy także o liczny i czynny dział w odpustowej procesji eucharystycznej.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 3473 zł. oraz za bezimienną ofiarę 500 zł na kościół. Dziś zbiórka do puszek na budowę kościołów w diecezji siedleckiej.

8. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina; Włoska zakonnica zamordowana przez trzy nastoletnie satanistki nową błogosławioną Kościoła; Wszyscy potrzebujemy nawrócenia.