1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji dzisiejszej Mszy ślubnej (o godz. 15.30), po zakończeniu procesji Najświętszy Sakrament nie będzie już wystawiony w monstrancji do dalszej adoracji.

2. W Kościele katolickim w Polsce przeżywamy dzisiaj „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy cierpiący naród Afganistanu.

3. W przyszłą niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - beatyfikacja Prymasa Polski ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Z racji beatyfikacji podczas dzisiejszych Mszy świętych czytany jest List pasterski biskupów polskich „Połączyła ich świętość”, przybliżający nam dzieło ich życia.

4. W środę 8 września przypada Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie do pobłogosławienia ziarna za zasiew. W Woli Gułowskiej odbędą się Diecezjalne Dożynki (o godz. 12.00 Msza święta pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy).

5. Zapraszamy w środę 8 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na spotkanie biblijno-liturgiczne. Prosimy także o większe zaangażowanie w liturgię Eucharystii przez czytanie Słowa Bożego i wezwań modlitwy wiernych.

6. W sobotę 11 września wznawiamy po wakacjach spotkania z kandydatami do sakramentu bierzmowania: o godz. 10.00 – grupa ks. proboszcza i ks. pani katechetki Teresy Filipczak, o godz. 11.00 – grupa ks. Sławomira. Spotkania odbędą się w sali na starej plebanii. Obecność obowiązkowa.

7. W sobotę 11 września po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczną się katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

8. W przyszłą niedzielę 12 września po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas I połączone z błogosławieństwem tornistrów.

9. W trosce o dalsze wychowanie w wierze katolickiej dzieci i młodzieży bardzo prosimy rodziców, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w grupach i wspólnotach formacyjnych i ewangelizacyjnych istniejących w naszej parafii: do służby ministranckiej przy ołtarzu (najbliższa zbiórka w piątek po Mszy wieczorowej), w dziecięcej scholi, w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i pomagali im systematycznie uczestniczyć w tych spotkaniach.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2840 zł.

11. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Komunia pokarmem na życie wieczne; Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej; Jak można odnaleźć swoją drogę do Boga? O fenomenie św. Szarbela i sytuacji w Libanie opowiada kustosze relikwii św. Szarbela w Polsce; „Walka z Kościołem trwa” – o współczesnych sposobach niszczenia Kościoła. Polecamy także nowy numer Rycerza Niepokalanej.

12. W ostatnich dniach zmarły: Wanda Skrzymowska (l. 71) z Wisznic, ul. Rowińska, Małgorzata Tederko (l. 54) z Wisznic, ul. Fabryczna i Jadwiga Sakowicz (l. 81) z Marylina. Nich odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.