1. Dziś o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpoczną się upragnione uroczystości beatyfikacji Prymasa Polski ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Gorąco zachęcamy do duchowego uczestnictwa w tych uroczystościach dzięki transmisji nadawanej w TVP 1.

2. Pod hasłem: „W Tobie są wszystkie źródła” (Ps 87,7) kończy się dziś 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie. Mszę świętą na zakończenie Kongresu odprawi papież Franciszek. Dzisiejszą niedzielną adorację Najświętszego Sakramentu (od zakończenia Sumy do Mszy świętej o godz. 17.00) przeżyjmy w głębokiej eucharystycznej jedności z Ojcem Świętym i uczestnikami Kongresu i wielkiej wdzięczności Panu Bogu za dar Najświętszej Eucharystii, która jest dla nas źródłem życia wiecznego.

3. Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania w Polsce. Tegoroczny Tydzień bardzo mocno łączy się z osobą wyniesionego dziś do chwały ołtarzy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wielkiego pasterza Kościoła katolickiego w Polsce i duchowego ojca Narodu, którego życie i nauczanie było świadectwem ojcostwa na wzór św. Józefa. Osoby zaangażowane w dzieła wychowawcze i wszystkich wychowanków zawierzamy opiece Matki Najświętszej, św. Józefa i błog. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci klas I połączone z błogosławieństwem tornistrów.

5. Zapraszamy jutro 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na różaniec fatimski.

6. W piątek 17 września przypada 82. rocznica napaści sowieckiej na Polskę; pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W tym też dniu przypada 42. rocznica śmierci ks. kanonika Bronisława Turskiego (+ 1979), długoletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła.

7. W piątek 17 września o godz. 16.30 na starej plebanii odbędzie się próba scholi dziecięcej, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Rodziców prosimy o słowa zachęty i pomoc w przybyciu.

8. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 * we wtorek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

 * w środę 15 września wspomnienie NMP Bolesnej;

 * w sobotę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, szczególnie patrona dzieci i młodzieży; Zapraszamy dzieci i młodzież o godz. 18.00 na okolicznościową Mszę świętą w dniu ich wielkiego patrona.

9. W sobotę 18 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się kolejna katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych

10. W sobotę 18 września w Sanktuarium Rodzin w Parczewie obędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Osób zawierzonych Jezusowi przez ręce Maryi. W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, m.in. konferencja formacyjna, świadectwo osób zawierzonych, różaniec i Eucharystia.

11. W przyszłą niedzielę 19 września w Wisznicach odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę bitwy z bolszewikami stoczonej w 1939 roku przez Ułanów Wielkopolskich. O godz. 11.00 w kościele Msza święta z udziałem m.in. Związku Piłsudczyków RP Okręgu Lubelskiego.

12. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza do udziału w uroczystościach jubileuszu 25. rocznicy beatyfikacji Błogosławionych Męczenników Podlaskich, które odbędą się w Pratulinie w niedzielę 3 października br.

13. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2894 zł.; do puszek dla cierpiących w Afganistanie – 2164 zł.

14. Bóg zapłać p. Agnieszce Zając za pomoc w zorganizowaniu w piątek spotkania dla ministrantów oraz jej i paniom Beacie Jańczuk i Irenie Żuraw za prowadzenie kawiarni parafialnej.

15. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Co Pan Bóg chce nam powiedzieć przez beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej? Wychowanie to nie to samo co wykształcenie; „Mniej emocji, więcej rozsądku” – rozmowę o wprowadzeniu stanu wyjątkowego z podsekretarzem ministerstwa SWiA

16. W ostatnich dniach zmarły: Zuzanna Górecka (l. 84) z Wisznic, ul. Warszawska i Alina Lesiuk (l. 75) z Wisznic, ul. Zielona (pogrzeb odbył się w Żeszczynce). Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom składamy serdeczne współczucie.