1.Dziś gościmy w naszej parafii ojca Dariusza, oblata Maryi Niepokalanej z Kodnia, który głosi nam Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2022; nabywając je wspieramy misyjne dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Oblatów.

2. Dziś w Wisznicach odbywają się uroczystości upamiętniające bitwę stoczoną z bolszewikami przez Ułanów Wielkopolskich w 1920 roku. O godz. 11.00 sprawowana będzie Msza święta z udziałem m.in. Związku Piłsudczyków RP Okręgu Lubelskiego

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 * 21 września - Święto św. Mateusza Apostoła;

 * 22 września - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach;

 * 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

4. Zapraszamy w czwartek 23 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na kolejną miesięczną nowennę do Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Informujemy, że z powodu obowiązywania stanu wyjątkowego biskup siedlecki Kazimierza Gurda odwołał zaplanowane na niedzielę 3 października Diecezjalne Jubileuszowe Uroczystości w Pratulinie z racji 25-lecia ich beatyfikacji.

5. Dnia 24 września przypada 11. rocznica śmierci ks. kanonika Bernarda Waszczuka, proboszcza naszej parafii w latach 1984-1992.

6. W przyszłą niedzielę 26 września:

 * o godz. 7.30 Msza święta za żyjących dobrodziejów naszej parafii;

 * po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

7. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2901 zł.

8. Należność za renowację głównych drzwi w kościele wynosi 4500 zł; za wywóz śmieci z cmentarza – 7747,22 zł.

9. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: „Błogosławieni na trudne czasy” - relację przedstawicieli naszej diecezji z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej; Świadectwo s. Nulli uzdrowionej za przyczyną kard. Wyszyńskiego; Z cyklu Formuj się z Akcją Katolicką - „Cud eucharystyczny – znak dla niedowiarków czy wierzących?”; Lubię być „panią od religii” – rozmowę z panią katechetką.