1. Dziś w Polsce (dla celów statystycznych Kościoła katolickiego) we wszystkich katolickich kościołach i kaplicach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

2. Dziś przypada 13. rocznica śmierci biskupa Jana Mazura, ordynariusza diecezji siedleckiej w latach 1968-1996.

3. Dziś o godz. 7.30 sprawowana jest Msza święta za żyjących dobrodziejów naszej parafii; po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 * 29 września - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 * 30 września –wspomn. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;

 * 1 października – wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

 * 2 października – wspomn. Świętych Aniołów Stróżów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. Od 1 października br. do 31 marca 2022 r. w dni powszednie wieczorne Msze święte sprawowane będą o godz. 17.00.

7. W piątek rozpoczynamy „różańcowy” miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (po zakończeniu różańca będzie sprawowana Msza święta); w niedziele – po Mszy świętej o godz. 11.00. Zachęcamy, aby w zakrystii wpisać się na listę do odmawiania różańca w kolejne dni – zapraszamy dzieci, młodzież rodziny oraz grupy i wspólnoty naszej parafii. Prosimy także o codzienną modlitwę różańcową w naszych rodzinach. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, kaplicy, a także w rodzinach czy pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać odpust zupełny. Jeszcze bardziej doceńmy wszyscy duchową wartość i piękno tej modlitwy

8. W przyszłą niedzielę 3 października po Mszy świętej o godz.. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas II.

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2927 zł.

10. W nowym Echu Katolickim polecamy: Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych; Pandemia sprzyja nałogom; Jak się uchronić przed religijnością infantylną i magiczną? Apostolstwo Chorych zaprasza do współpracy.

11. Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik 2020 r.: * Papieska – Aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. * Diecezjalna – Aby modlitwa różańcowa stawała się codzienną modlitwą w naszych rodzinach. O potrzebne łaski dla żołnierzy i policjantów, którzy chronią naszej wschodniej granicy. * Parafialna – O jedność, głęboką i żywą wiarę i miłość do Kościoła na wzór błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina.

12. W ostatnim tygodniu zmarł Józef Borodejuk (l. 57) z Łyniewa. (Pogrzeb jutro w poniedziałek 27 września: godz. 10.00 różaniec, 10.30 Msza święta pogrzebowa.) Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.